W niewielkiej pracowni powstają torby i dodatki – Remediumbag.
Z potrzeby i przekonania, że można inaczej. Jak?
Staram się tworzyć etycznie i odpowiedzialnie – wybieram materiały, które są naturalne, takie, które produkowane są w sposób odpowiedzialny (z surowców wtórnych, lub nadających się do recyklingu) lub po prostu z materiałów z drugiej ręki – banerów, siatek, elementów garderoby i innych. Wszystkie produkty i materiały są wegańskie.
Z resztek tkanin po wykrojach powstają elementy dodatkowe jak saszetki, etui, ozdoby, przywieszki, metki, materiały reklamowe.
W ten sposób marka, którą założyłam – Remediumbag – to marka wegańska.
Dzięki takim wyborom znajduję materiały wyjątkowe, często takie, które nie są już produkowane. Tworzę krótkie kolekcje zmieniając materiały, a pracuję na podstawowych modelach.
Inspiracje?
Pierwsza kolekcja w pracowni to Origamibag, inspirowana starą japońską techniką składania papieru. Potrafi być niezwykle skomplikowana, ale i zadziwiająco prosta.
Opakowania również wybieram z uwagą – torby są papierowe, pudełka tekturowe, lub używane powtórnie. Jak pakuję produkty do wysyłki przeczytacie tutaj.
Mam nadzieję, że udaje mi się nadawać tym przedmiotom nową funkcję i niepowtarzalny wygląd, który przypadnie do gustu nie tylko niespokojnym duchom.
Co się dzieje w pracowni, nowinki i inspiracje znajdziecie na facebooku i instagramie lub w zapiskach na tej stronie. Ostatnio o moim podejściu do mody zrównoważonej napisałam więcej w kolejnym wpisie.
Sklep znajduje się na liście sklepów Wolnych od Futer, którą tworzy stowarzyszenie “Otwarte Klatki”. Wszystkie polskie marki znajdują się również na międzynarodowej liście Fur Free Retailers.
Oczywiście marka wegańska oznacza coś więcej – torebki są z materiałów alternatywnych do skóry. Sięgam po materiały naturalne i te obiecujące na przyszłość, nowoczesne. Na pytanie “co to właściwie znaczy torebka wegańska?” próbuję odpowiedzieć tutaj.