Opakowanie i sposób pakowania na przesyłkę jest jednym z etapów życia produktu. O podstawowych etapach projektowania pisałam tutaj. W odpowiedzialnym podejściu do środowiska i klienta to ważny element do przemyśleń. Zazwyczaj opakowanie ląduje w śmieciach, dlatego ciągle zastanawiam się, co zrobić, aby wyrzucone opakowanie nie miało negatywnego wpływu na środowisko, lub, najlepiej zostało ponownie wykorzystane.

Zwracam się tutaj również bezpośrednio do was moje drogie Klientki i Klienci, ponieważ, to czy opakowanie będzie “zero waste” czy “less waste” zależy również od was. Staram się, aby użyte produkty, były praktyczne.


Z czego składa się opakowanie w Remediumbag i co dalej z nim zrobić?


W zależności od wielkości produktu torby i akcesoria pakowane są na dwa różne sposoby:

jak pakujemy produkty | Torby i akcesoria, naturalnie. Len, papier, upcycling.

małe rzeczy, np. portfele – najpierw zawijam w lekki papier, zazwyczaj z drugiej ręki, lub używam małej torebki papierowej. Tak zapakowany trafia do małego pudełka z niebielonej tektury. Pudełko zabezpieczam ekologiczną taśmą papierową (klej bez rozpuszczalników) . Do tego dochodzi list przewozowy —- papier, torebkę i pudełko można użyć ponownie lub oddać do recyklingu. Aby użyć pudełka ponownie w łatwy sposób zdejmujemy taśmę papierową i list przewozowy. Pudełko to uniwersalne opakowanie przydatne w domu. Zawsze może poczekać na moment, żeby stać się ponownie opakowaniem na prezent.

ekologiczne opakowanie produktu

Większe i średnie produkty – najpierw używam torby papierowej z szarego papieru. Następnie całość pakuję do pudła tekturowego. Do tego papierowa taśma klejąca i list przewozowy —- Pudełko i papier można użyć do przechowywania lub oddać do recyklingu. Natomiast worek papierowy trójwarstwowy, bardzo mocny, z powodzeniem można wykorzystać do przechowywania lub w wystroju wnętrza. Worek ten można zostawić w minimalistycznej, surowej formie, zawinąć brzeg, pokolorować, albo pomalować, użyć do przechowywania, lub… od święta zamienić na wór Mikołaja!

U mnie w pracowni kilka takich papierowych worków największego rozmiaru z powodzeniem służy jako pojemniki do przechowywania.

Życzę miłego i kreatywnego odpakowywania!

worek papierowy do przechowywania