Małe Rzeczy - Akcesoria Dla Domu | Remediumbag

Małe Rzeczy – akcesoria dla domu

with Brak komentarzy
Małe Rzeczy - akcesoria dla domu | Torby i akcesoria, naturalnie. Len, papier, upcycling.

Znany z torebek specjalny materiał do szycia, który można prać i prasować – tzw. washpapa, jest również idealnym metariałem do tworzenia dodatków i akcesoriów domowych.

Dlaczego idealnym? Po pierwsze, świetnie wygląda i daje niebanalny efekt. Po drugie, kiedy się zabrudzi po prostu wrzucamy taki przedmiot do pralki. W czasie schnięcia można wszystko na nowo uformować. Po trzecie, można go samemu ozdobić. Jeśli chcesz możesz użyć markerów, trwałych farb, lub kredek do tkanin. Dobrze sprawdzą się również wodoodporne tusze – można wtedy ozdobić papier pieczątkami!

Obszerny przepis na pranie znajdziecie tutaj.

Małe Rzeczy - akcesoria dla domu | Torby i akcesoria, naturalnie. Len, papier, upcycling.

Tworząc kolejny produkt zwracam uwagę na zachowanie minimalistycznej, prostej formy . Tak stworzony przedmiot można wykorzystać na wiele sposobów, ponownie wykorzystać materiał, czy naprawić (np. pogłębiając szwy)

Pierwsze w kolekcji dla domu powstały koszyki-pojemniki. Zaprojektowałam trzy wielkości, tak aby znaleźć w nich zastosowania na drobiazgi, jak i na całkiem spore domowe, czy biurkowe akcesoria. Mały pojemnik jest idealny na biurko, do łazienki, czy na akcesoria do makijażu. Ma średnicę około 10 cm. W średnim pomieścimy kosmetyki, czy też przybory hobbistyczne (średnica 15 cm). Duży natomiast pomieści kolekcję włóczek, zeszytów, notatek, czy też pokaźną ilość orzechów włoskich. Można też wykorzystać wszystkie do przechowywania na stole – serwetki, sztućce, czy rośliny w doniczce, czy kwiaty w słoiku.

Następnie powstały teczki, również w różnych rozmiarach. W sklepie już są podobne saszetki i saszety, kiedy poruszyłam temat porządku w torbie. Znajdziecie tutaj teczki w rozmiarze A4 lub A5, a także mniejsze na drobiazgi i telefon. W końcu umieściłam tutaj też biodrówki – nerki – małe saszetki ze szlufką pozwalającą na zawieszenie na pasku. Takie małe saszetki były do tej pory dołączane do dużych toreb, ale cieszyły się na targach popularnością, dlatego postanowiłam również wydzielić ten produkt.

Saszetki i saszety powstają z czasem w różnych rozmiarach, ponieważ tak wykorzystuję w pracowni końcówki materiałów. Jest to doskonały dla mnie sposób na “less waste” w firmie.