Torba wegańska Po Prostu

with Brak komentarzy

Duża torba na ramię lub do ręki

Duża prosta torba wegańska z papieru z printem grafitowym. Torba na ramie z dwoma uchami.

Kolekcja toreb o minimalistycznym kroju


Myślę, że z powodu klasycznego kroju w tej kolekcji wiele osób przekona się do alternatywnych materiałów i taka torba wegańska na stałe zagości na waszym ramieniu i w codziennych – niecodziennych stylizacjach.

Kolekcja Po prostu jest drugą kolekcją dużych toreb, po dość nieoczywistej, geometrycznej kolekcji origami. Postawiłam w niej na proste klasyczne rozwiązania dodając drobne autorskie rozwiązania. Kolekcja ta to dwa podstawowe modele – z jednym, lub dwoma uchwytami.

Torby na ramię z pojedynczym uchwytem mają ciekawy krój, gdzie pasek wszywany jest przez całą długość boków torby. Daje to możliwość uszycia torby bez przewracania na drugą stronę i dodaje nieco “poszerzonego” kształtu. W przypadku materiału papierowego oznacza to, że powierzchnia torby pozostaje gładka. Proces postarzania nastąpi oczywiście później w trakcie użytkowania i prania.

W przypadku torby z dwoma uchami często stosuję to oryginalne zszywanie boków, ale również pojawiają się modele z papieru, które są wywijane i wtedy od razu mają efekt pogniecionej powierzchni.

Z jakich materiałów zrobiona jest torba wegańska w kolekcji Po Prostu?

Torby Po prostu powstają też z innych materiałów – lnu, brezentu lnianego (gruby impregnowany len) oraz z tkanin odnalezionych. Takie tkaniny wyszukuję zagubione w hurtowaniach albo na aukcjach internetowych. Każda torba to oczywiście torba wegańska – uchwyty wykonane są z taśmy lnianej, bawełnianej, lub konopnej, albo uszyte są tego samego materiału co torba.

Koncepcja prostych toreb jest również zgodna z filozofią less waste – prosty krój to optymalne zużycie materiału, przy produkcji nie ma niepotrzebnych skrawków tkaniny. Zasady których trzymam się przy powstawaniu produktu, doprowadziły do ostatecznego wyglądu każdej z kolekcji:

  • torby są funkcjonalne – dużą torba z papieru, czy z innego materiału posiada smycz do kluczy i małą saszetkę na dokumenty i telefon. Te akcesoria można wpinać w metalowe kółka znajdujące się w środku torby
  • uchwyt torby jest bardzo szeroki z mocnej taśmy lnianej, konopnej lub bawełnianej – wygodnie się ją nosi, mimo gabarytów.
  • nie są produktem złożonym – duże torby nie posiadają podszewki, dlatego na materiał wybieram tkaniny grubsze i trwałe
  • minimum dodatków metalowych – dodaje kółka metalowe do wpinania akcesoriów w środku, które łatwo odciąć. Smycz również ma metalowy karabińczyk, który można dalej wykorzystać
  • drugie życie torebki – papierowa tkanina, a także len i tyvek pięknie się starzeją, a prosty krój ułatwia ewentualne naprawy. Łatwo też wymyślić im nową funkcję – np. torbę można przekształcić, praktycznie bez szycia w domowy kosz na przechowywania, lub nawet dwa (ale to już z szyciem)
  • tak, jak wszystkie produktu marki Remediumbag, torebki z tej kolekcji są całkowicie wegańskie. Co to właściwie znaczy torba wegańska przeczytacie tutaj.

Torebki z washpapy można oczywiście wyprać, a nawet wyprasować. Dla wszystkich obawiających się tego procesu pokazuję jak to robię tutaj.

Torby z brezentu lnianego przecieramy wilgotną szmatką – nie zalecam prania takiego lnu, ponieważ mocno się zagniata, chyba że chcecie uzyskać taki efekt.

Torby z lnu możemy wyprać w pralce i pozostawić pogniecione, lub wyprasować. Dla otrzymania odpowiedniego efektu polecam wtedy prasowanie jeszcze mokrego materiału. Taka opcja to nie tylko torba wegańska ale i naprawdę ekologiczna – len powstaje w EU i ulega biodegradacji.

prosta torba w stylu szoper na ramię w zestawie z saszetką na dokumenty i telefon
Duża czarna torba na ramię prezentuje Justyna - zdjęcie czarnobiałe, modelka idzie na tle dworca fabrycznego w Łodzi, torba na ramię jest czarna (również w rzeczywistości) z jednym uchwytem i sięga Justynie do uda.

saszetka do torby z papieru pomieści dokumenty i telefon. Można ją nosić również na pasku, ponieważ posiada odpowiednią szlufkę na pasek.

Saszetka

Podstawowe wyposażenie dużej torby

Często przenosimy potrzebne dokumenty z torby większej do mniejszej, lub po prostu do innego modelu. Pomyślałam, że najlepiej mieć taki nieduży niezbędnik – saszetkę, a skoro jest takich niedużych rozmiarów, to mógłby jeszcze być do tego nerką? To rozwiązanie sprawia, że czujemy się bezpieczniej z dużą otwartą torbą – saszetkę można przypiąć do kółka w środku torby.

Saszetka jest stałym podstawowym wyposażeniem dużych toreb Remediumbag. Saszetki wyposażone są w kółko metalowe, lub szlufkę na tylnej ściance, tak, że można nosić ją również osobno na pasku. Saszetka pomieści telefon i dokumenty.

W środku torby znajduję się też smycz na klucze z kółkiem metalowym i karabińczykiem. Metal jest tu najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest trwały, a w procesom w recyklingu podlega właściwie w nieograniczony sposób (może być przerabiany wielokrotnie).

teczka jak z papieru - na zdjęciu komplet czarnych teczek z papieru od mniejszej na telefon i dokumenty, przez średnią mieszczącą rozmiar A5 do większej o rozmiarze A4

Teczki – duże i mniejsze

Dodatkowe wyposażenie dużej torby

Proste teczki są dodatkowym wyposażeniem, które przyda się zarówno w dużej torbie, w domu, jak i w biurze, czy szkole. Podobnie jak w całej serii kroje są minimalistyczne, a małe saszetki posiadają kółko do wpinania. Zapinane są na magnes. Duża teczka pomieści format A4, mniejsza zaprojektowana jest dla formatu A5, a mniejsza na drobne dokumenty.

Saszetka średnia i mniejsza mogą też służyć jak kosmetyczki, czy innego rodzaju przyborniki – piórniki. Można je prać, co jest ich dodatkową zaletą.

portfel papierowy wegański

Porfel

Dodatkowe wyposażenie dużej torby

Portfel wegański wykonany z Washpapy to dodatkowa propozycja Remediumbag. Jest to często poszukiwana alternatywa do skórzanych portfeli dlatego pojawiła się w ofercie. Projekt jest bardzo minimalistyczny, ale praktyczny – ma dwie przegródki, na karty i na gotówkę, a także miejsce z zakładkami do przechowania paragonów, czy wizytówek.


Torba z papieru jest trwała, porównywalnie do naturalnych tkanin typu bawełna. Jest wrażliwa oczywiście na mocne szarpnięcia – może to spowodować naderwanie materiału w szwach. Pamiętajcie, że z reguły można takie naderwanie naprawić. Napiszcie do mnie, gdyby coś takiego wam się wydarzyło.

Modele te ciągle wracają w nowych odsłonach, materiałach i kolejnych sesjach, np. w tej ze mną.

Remediumbag znajduje się również oficjalnie na liście sklepów wolnych od futer. Remediumbag to nie tylko torba wegańska ale i wegańska wegańska marka, co oznacza, że nie tylko wolna od futer, ale i innych materiałów odzwierzęcych. Jeśli jesteście ciekawe i ciekawi, które duże marki światowe (i te mniejsze autorskie) znalazły się w programie Fur free retailers zajrzyjcie tutaj.

Cała kolekcja znajduje się w sklepie w kategorii Po Prostu.


Sklep tymczasowo zamknięty. Zapraszam wkrótce!
This is default text for notification bar