misja odpowiedzialność

with 2 komentarze
odpowiedzialność to ciągłe wybory - zdjęcie przedstawia stopy w trampkach nad brzegiem morza - widoczne są małe muszelki na piasku
Misja Odpowiedzialność 
Czy mieliście kiedyś tak, ze jedna para ulubionych spodni, czy butów dokonuje żywota, a wy walczycie z myślą żeby kupić kolejne takie same? Ja miałam, nie raz. Jakże cudownie byłoby naprawić te ulubione rzeczy i używać ich dalej...
Nie wiem jeszcze dokładnie jak to rozwiąże, ale chciałabym, żeby działo się tak z torbami, które wychodzą z mojej pracowni.
To na pewno nie będzie łatwe, ale warto spróbować, tym bardziej, że wierzę, że będę mieć w was duże wsparcie. Już teraz mam kilka pomysłów na to jak mogę naprawić torbę przy rożnych usterkach lub dać jej drugie życie, być może jako inny przedmiot! Odpowiedzialność w wyborach i działaniach jest moją głównym celem, kiedy myślę o dalszych krokach i rozwoju marki. To co mnie szczególnie interesuje to moda cyrkularna.
Szczegóły takich specjalnych zwrotów jeszcze dopracuję w "regulaminie", ale już teraz składam taką deklarację - będzie życie po życiu !
Wybór materiałów
Po pierwsze nie szkodzić - to pierwszy krok w odpowiedzialność w modzie. Tylko jak to zrobić w tak złożonej branży, gdzie prawie wszystko jest na szybko i na chwilę?
Opiszę wam moją ścieżkę wyboru materiałów, którą dopracowałam wraz z własnym doświadczeniem:
  •  po pierwsze > szukam materiału ekologicznego wyprodukowanego lokalnie. Tu konkurencja nie jest specjalnie silna i jest to na razie niepodzielnie len. Dopuszczam okazyjne zakupy zagraniczne lnu - przeszukuje portale zakupowe, gdzie pojawiają się perełki, kiedy ktoś sprzedaje niewielkie ilości lnu (dlaczego len?), brezentu, juty, bawełny czy materiału konopnego.
  •  po drugie > szukam materiału wytrzymałego, który może nie być naturalny, ale, który jest produkowany w UE w sposób ekologiczny, społecznie i środowiskowo odpowiedzialnie. Jeśli jest to materiał bardzo dobrej jakości, to daje gwarancje trwałości produktu. Na razie wypróbowałam Tyvek i tkaninę papierową (washable craft paper). Ponieważ moje zamówienia nie są duże, szukam materiałów u polskich, lub innych "bliskich" pośredników (jeśli nie znajdę polskich).
  •  po trzecie > tkaniny z recyklingu. Tutaj temat wcale nie taki oczywisty, bo różne zasoby wykorzystuje się również do produkcji tych materiałów. Do tej pory pracowałam z filcem - to wdzięczny materiał, ale wymaga pielęgnacji ze strony konsumenta (należy go "odmechacać"). Niestety w polskich firmach bardzo rzadko chwalą się w jaki sposób materiał powstaje, czyli na końcu trudno ocenić, czy jest naprawdę ekologiczny.
  • po czwarte > Upcycling ! To zdecydowanie najlepszy wybór z punktu widzenia eko, gospodarki zamkniętej i możliwości tworzenia. Będę w tym nurcie bardzo mocno siedzieć - pierwsze testy już za mną i niebawem pierwsze upcyclingowe torebki pokażą się w ofercie. Można powiedzieć, że to druga natura marki Remediumbag - torby, naturalnie!

Na koniec, najważniejsza sprawa, dla mnie na tyle oczywista i naturalna, że w pierwszej wersji w ogóle nie umieściłam jej na liście.... a decyduje o większości powyższych wyborów - nie wybieram skór, futer, wełny, ani żadnych innych materiałów, które pochodzą bezpośrednio lub pośrednio z hodowli zwierząt. Kolekcje, które tworze są etyczne i wegańskie. Co to właściwie znaczy torebka wegańska? Zmierzyłam się z tym tematem tutaj.

Mam nadzieję, że moje wybory i dzięki temu kolekcje, które powstają w pełni spełnią wasze ekologiczne oczekiwania.


Remediumbag jest marką wegańską - wszystkie torby i akcesoria wykonane są z materiałów naturalnych lub alternatywnych do skóry. Sklep jest na oficjalnej liście Sklepów wolnych od futer w ramach akcji Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Jednocześnie Remediumbag znajduje się na międzynarodowej liście dla marek i projektantów - Fur Free Retailers.

Przy zapisie na Newsletter, który wysyłam raz w miesiącu, przesyłam aktywny kupon na pierwsze zakupy ze zniżką -15%. Piszę nie tylko o nowościach w sklepie, zapowiedziach kolekcji, ale również o tym, co ciekawego słychać w świecie odpowiedzialnej mody. Zapraszam!

Sklep tymczasowo zamknięty. Zapraszam wkrótce!
This is default text for notification bar