Kolekcja torebek podwójnych – mała torebka z papieru w ciekawej odsłonie

with Brak komentarzy

Mała torebka z papieru – torebka na ramię lub do rękiŚredniej wielkości torebka podwójna – uniwersalna kopertówkamała torebka damska - kolekcja terebek podójnych ze specjalnej papierowej tkaniny wyglądającej jak papier i skóra

Wyzwanie: mała torebka z papieru


Małe torebki były dla mnie dużym wyzwaniem – długo nie miałam na taką pomysłu, ponieważ bardzo lubię duże torby, co oczywiście widać w pierwszej kolekcji Origami.

Poznając coraz lepiej właściwości specjalnego papieru do szycia, washpapy, zdecydowałam się przenieść go również do małych projektów. Tak powstała kolekcja torebek podwójnych, w których znajdziecie małe torebki na spacer i na miasto, a także trochę większe kopertówki.

Najpierw była koncepcja, a zasady których trzymam się przy powstawaniu produktu, doprowadziły do ostatecznego wyglądu tych torebek:

  • są funkcjonalne -mała torebka z papieru jest dopasowana do większych telefonów, posiadają smycz do kluczy i dwie tej samej wielkości komory
  • nie są produktem złożonym – zamiast podszewki jest wyjmowana wkładka (zabezpiecza np. telefon), a pasek to lina żeglarska, lub wąski paseczek z tej samej materii
  • minimum dodatków metalowych – zapięcie w klapce to magnesik, który łatwo zdemontować
  • drugie życie torebki – papierowa tkanina pięknie się starzeje, prosty krój ułatwia ewentualne naprawy. Łatwo też wymyślić nową funkcję – np. mała torebka może zostać zgrabnym i oryginalnym organizerem na biurko
  • tak, jak wszystkie produktu marki Remediumbag, torebki z tej kolekcji są całkowicie wegańskie. Co to właściwie znaczy wegańska torebka przeczytacie tutaj.

Torebki z washpapy można oczywiście wyprać, a nawet wyprasować. Dla wszystkich obawiających się tego procesu pokazuję jak to robię tutaj.

kopertówka podwójna z papieru
Kolekcja torebek podwójnych - mała torebka z papieru w ciekawej odsłonie - Torby i akcesoria, naturalnie. Len, papier, upcycling.
kopertówka podwójna kawowa
mała torebka podwójna z papieru
Kolekcja torebek podwójnych - mała torebka z papieru w ciekawej odsłonie - Torby i akcesoria, naturalnie. Len, papier, upcycling.
mała torebka na ramię
mała torebka z papieru z przepinanym paskiem

Jak wygląda podwójna torebka z papieru?

Podstawa modelu to podwójna kieszeń/komora, tak jakby torebkę złożyć z dwóch jednakowej wielkości torebek i dołożyć klapkę. Dzięki temu w tej samej wizulanie wielkości dostajemy dwa razy więcej miejsca: w jednej części możemy nosić telefon, w drugiej portfel, chusteczki i klucze.

W jednej kieszonce znajduje się specjalna wkładka uszyta z lnu lub filcu. Filc nie jest specjalnie obecny w pracowni, ale mam jego zapasy z wcześniejszej działalności, a że doskonale sprawdza się jako materiał ochronny, więc zdecydowałam się wykorzystać go w tym projekcie. Taka wkładka chronił telefon przed chłodem i zarysowaniami od innych przedmiotów, np. kluczy.

Dodatkowe małe miejsce, a właściwie schowek znajduje się w klapce torebki. Testując torebkę, odkryłam, że lepiej nie zaszywać klapki, bo powstaje tam schowek, w który można włożyć bilety, rachunek, czy wizytówkę.


mała torebka z papieru na regulowanej linie żeglarskiej

Przechowywanie kluczy jest tak samo wygodne jak w dużych torbach, ponieważ przy wkładce znajduje się metalowe kółko i przypięta do niego smycz na klucze.

Jeśli chodzi o pasek do torebki to zastosowałam dwa rozwiązania: torebka z papieru z paskiem lub z regulowaną liną żeglarską.

Pasek jest odpinany, ale ze względu na swoją sztywność nie posiada regulacji. Można za to przepiąć go między kółkami na różne sposoby, co daje rodzaj regulacji jego długości. W poszczególnych modelach jest możliwość noszenia go również na biodrach.

Lina żeglarska jest za to bardzo uniwersalnym rozwiązaniem – przeciągnięta jest aż przez 4 szlufki (po dwie w każdej komorze) co umożliwia swobodną regulację jej długości.

Torebka z papieru jest trwała, porównywalnie do naturalnych tkanin typu bawełna. Jest wrażliwa oczywiście na mocne szarpnięcia – może to spowodować naderwanie materiału w szwach. Pamiętajcie, że z reguły można takie naderwanie naprawić. Napiszcie do mnie, gdyby coś takiego wam się wydarzyło.

Tę kolekcję torebek w sesji z Justyną znajdziecie w galerii.

Cała kolekcja znajduje się w sklepie w kategorii “torebki podwójne”.


Remediumbag znajduje się również oficjalnie na liście sklepów wolnych od futer. Jeśli jesteście ciekawe i ciekawi, które duże marki światowe (i te mniejsze autorskie) znalazły się w programie Fur free retailers zajrzyjcie tutaj.


Po wieści z pracowni o nowych kolekcjach i wpisach, a także o tym co słychać w świecie odpowiedzialnej mody zapraszam do Newslettera. Przy zapisie wysyłam kupon rabatowy na pierwsze zakupy! Zapraszam – > Zapisuję się na Newsletter

Sklep tymczasowo zamknięty. Zapraszam wkrótce!
This is default text for notification bar