I've got the remedy

W niewielkiej pracowni powstają torby i dodatki - Remediumbag.
Z potrzeby i przekonania, że można inaczej. Jak?
Staram się tworzyć etycznie i odpowiedzialnie - wybieram materiały, które są naturalne, takie, które produkowane są w sposób odpowiedzialny (z surowców wtórnych, lub nadających się do recyklingu) lub po prostu z materiałów z drugiej ręki - banerów, siatek, elementów garderoby i innych. Z resztek tkanin po wykrojach powstają elementy dodatkowe jak saszetki, etui, ozdoby, przywieszki, metki, materiały reklamowe.
Dzięki takim wyborom znajduję materiały wyjątkowe, często takie, które nie są już produkowane. Tworzę krótkie kolekcje zmieniając materiały, a pracuję na podstawowych modelach.
Inspiracje?
Pierwsza kolekcja w pracowni to Origamibag, inspirowana starą japońską techniką składania papieru. Potrafi być niezwykle skomplikowana, ale i zadziwiająco prosta.
Opakowania również wybieram z uwagą - torby są papierowe, pudełka tekturowe, lub używane powtórnie.
Mam nadzieję, że udaje mi się nadawać tym przedmiotom nową funkcję i niepowtarzalny wygląd, który przypadnie do gustu nie tylko niespokojnym duchom.
Wszystkie produkty i materiały są wegańskie.
Co się dzieje w pracowni, nowinki i inspiracje znajdziecie na facebooku i instagramie lub w zapiskach na tej stronie. Ostatnio o moim podejściu do mody zrównoważonej napisałam więcej w kolejnym wpisie.

 

len

Get Free Email Updates!

Zapisz się - wieści, nowości, wydarzenia, opinie, inspiracje, oraz -15% na pierwsze zakupy!

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Podaje swoje dane, ponieważ zgadzam się na otrzymanie wieści i przyszłych newsletterów z Pracowni Remedium. Jeżeli nie będą mi się podobać, to po prostu się wypiszę.