Nie wiem jak jest u Was, ale jednym z decydujących czynników, czy lubię jakąś torbę, jest to, czy jest uniwersalna... mam na myśli oczywiście dostęp do przedmiotów i innych bardzo ważnych rzeczy, które do niej wrzuciłam i do których chcę mieć szybki dostęp. Istotna również jest jej pakowność i akcesoria do torby. Ponieważ jestem miłośniczką dużych toreb, to nazwałabym tę cechę pojemnością potencjalną.. bo torbę wielkości, która mi się podoba nie sposób jest wykorzystać w całej objętości, szczególnie jeśli chcę po prostu zarzucić ją na ramię.
Najpierw testy
Oczywiście jedna uniwersalna torba może znacznie różnić się od drugiej, o której też tak powiemy. Design zostawmy jednak poza tymi rozważaniami (o rodzajach torebek damskich pisałam tutaj). Sądząc po różnych scenkach rodzajowych z życia wziętych, porządek w torbie jest to powszechny kobiecy problem. Czy mogą w tym pomóc jakiekolwiek przyborniki, organizery, kosmetyczki, czy inne akcesoria do torby?
Postawiłam na minimalistyczne rozwiązania
Przetestowałam, że zbyt wyrafinowana organizacja spisuje się przez kilka dni... do pierwszego bałaganu. Skomplikowany organizer fajnie wygląda i miło się pakuje, ale po jednym dniu ten porządek trzeba zrobić na nowo. Odkładając na szybko przedmioty do torebki i tak trafiamy często poza ten cudowny organizer. Złoty środek to, moim zdaniem, proste rozwiązania, najpierw te standardowe:
- kieszeń wewnątrz torby - ale tylko jedna duża, do której zmieści się portfel i telefon
- ewentualnie dwie mniejsze kieszenie (naszyte na tę dużą kieszeń) np. na telefon, chusteczki i klucze
- smycz lub etui na klucze (najlepiej przypięte gdzieś blisko kieszonki)
Taka wewnętrzna kieszeń ma jednak też swoje minusy. Kiedy chcemy szybko zmienić torebkę, musimy wszystko z jednej, do drugiej przenieść.
W trakcie projektowania pierwszej kolekcji Origami wpadłam jednak na inne rozwiązanie. Nie chciałam wtedy zaburzać minimalistycznej formy torby i nie chciałam mieć przeszyć widocznych na zewnątrz. Zastosowałam tam wymagający materiał, jakim jest washpapa, która nie przyjmuję pomyłek jeśli chodzi o szwy. W tym przypadku im mniej szwów tym lepiej. To również gwarantuję trwałość w czasie użytkowania. W pracowni kieruje się też zasadą, że nie komplikuję projektów i nie tworzę produktów złożonych, dlatego w większości torebek nie ma podszewki do której można wszyć taką podstawową kieszeń.
Wpadłam wtedy na prosty pomysł dodawania do torby dodatkowej saszetki.
Przetestowałam szybko ten pomysł i taka saszetka bardzo sprawdziła się w mojej torebce. Osobna saszetka zamiast wszystkich kieszonek!
Kolejnym krokiem było jak najlepsze wykorzystanie takiej saszetki.. co jeśli można założyć ją też na własny pasek? Wielkością przecież będzie podobna do klasycznej popularnej nerki. Teraz saszetki Remediumbag mają również dodatkową szlufkę na tylnej ściance. Możną dzięki niej przymocować saszetkę w środku torby, np. za pomocą smyczy na klucze. Można też nosić na pasku.
Takie minimalistyczne rozwiązanie zastosowałam we wszystkich modelach dużych toreb. Do tego dochodzi obowiązkowa smycz na klucze i kilka metalowych kółek wszytych wewnątrz torebki, w które ową saszetkę można wpiąć. To wszystko!
Sprawdźcie same jak szybko można się przepakować (dla tych, którzy lubią zmieniać torebki, bezcenne...)!
Jakie podstawowe akcesoria do torby znajdziecie zatem we wnętrzu Remediumbag?
- metalowe kółka przymocowane do wnętrza torebki
- smycz na klucze i do wpinania z kółkiem i karabińczykiem
- saszetka z funkcją nerki z klapką zapinaną na magnes
Podstawowy mechanizm to kółka do wpinania dodatkowych akcesoriów oraz smycz na klucze. Ilość takich specjalnych kółek zmienia się w zależności od modelu. I tak, w modelu Origami OpenMind są dwa kółka rozmieszczone po bokach torby, tak żeby ewentualnie wpiąć dodatkową saszetkę, nadając jej funkcję kieszeni wewnętrznej na zamek.
Jakie inne akcesoria do torby dla dobrej organizacji znajdziecie w ofercie?
W kolekcjach pojawiają się saszetki różnej wielkości. Ta zmienna wielkość wynika z tego, że tkaninę wykorzystuję do ostatniego skrawka. Zawsze jednak, mała saszetka jest w stanie pomieścić telefon i dokumenty. Zdarzają się też saszetki o minimalistycznym formie zapinane na zamek, które mogą służyć jako kosmetyczka, albo saszetka na inne drobiazgi.
W zależności od kolekcji i materiału jaki wykorzystuję saszetki mają różne kształty, choć najczęściej są to regularne prostokąty. Po cięciach ukośnych powstają bardziej przypadkowe kształty.
Kolejne bardzo przydatne akcesoria do torby to teczki na dokumenty. Teczki wykonane są z papieru do szycia, także w razie ubrudzenia można je wyprać. Znajdziecie je w kompletach po dwie teczki o wielkości mieszczącej format A4 i A5.
Stopniowo wprowadziłam kolejne akcesoria do torby, ale i na biurko, do domu, czy do pracy - saszetki, teczki na dokumenty, czy notatnik, piórniki, kosmetyczki i mniejsze "kieszonki" do przechowywania (np. na klucze, czy na dodatkową torebkę zakupową). Na pewno pojawią się mocno limitowane niespodzianki, które powstają spontanicznie w procesie twórczym 🙂
Z czego powstają akcesoria do torby?
Głównym materiałem, z którego powstają akcesoria do torby jest specjalny papier do szycia, który można prać - washpapa. O tym materiale napisałam już tutaj. Jego najciekawszą cechą, zaraz po papierowym wyglądzie jest to, że można go prać. W ten sposób, teczka, saszetka, czy pojemnik domowy są łatwe w utrzymaniu. Po zabrudzeniu po prostu wrzucamy do pralki!
Co dokładnie kryje wnętrze każdej torebki znajdziecie w opisie poszczególnych modeli. Osobno akcesoria do torby, a także na biurko i do domu można znaleźć w tej kategorii Małe Rzeczy.
Gotowa na własne testy?
Jeśli macie jakieś inne sprawdzone pomysły, to koniecznie dajcie mi znać - tutaj, przez email, lub na FB czy Insta @remediumbag